Geleceğin Teknolojisi 86. IEF de.

Anasayfa  >  Blog
Geleceğin Teknolojisi 86. IEF de.

Geleceğin Teknolojisi 86. IEF de.

GES Teknoloji 86. Izmir Uluslararası Fuarında.

Türkiye ve Rusya arasında ekonomik ve ticari işbirliği görüşmelerine zemin oluşturacak 86. İzmir Enternasyonal Fuarı; aynı zamanda, bilim, teknoloji ve sanat şöleni yaşatmaya hazırlanıyor.

18-27 Ağustos 2017 tarihleri arasında Kültürpark’ta ‘enerji’ ana temasıyla açılacak olan İzmir Enternasyonal Fuarı’nda, ilk kez partner ülke olan Rusya’dan gelecek yetkililerle yeni işbirliği alanları görüşülecek.

Ekonomik ve kültürel değerleriyle 86. İEF’de geniş bir katılımla onur konuğu olarak yer almaya hazırlanan il ise Muğla.

Geleneğinde teknolojideki son yenilikleri ziyaretçileriyle buluşturan İzmir Enternasyonal Fuarı bu yıl “Yıldızlararası Uzay Sergisi” ile 2030 yılının teknolojilerine ışık tutacak.

Uzay deneyimini gelişmiş teknolojilerle bire bir yaşatacak olan sergide, evrenin nasıl başladığına dair en bilinen teori olan ‘big bang’ ten(Büyük patlama), kara deliklere; mars yüzeyinden, ay yüzeyine; güneş sisteminden, yıldızlara uzanan sonsuz bir uzay yolculuğu gerçekleştirmek mümkün olacak.

Bilim insanları sizinle

Fuarın diğer bir teknoloji harikası ise Cern Dinleme Enstalasyonu.

Bu enstalasyon ile kendi alanlarında çığır açan bilim insanlarının dünyasına yaklaşmak mümkün olacak.

Sergide ziyaretçileri içine gömülü hoparlörleriyle bir ‘Dinleme Ağacı’ karşılayacak.

Bu alanda  evrenin temel prensipleri üzerine çalışmalarıyla tanınan Stephen Hawking, ayrı atomaltı parçacıklar üzerine yaptığı çalışmalarla Nobelödülü alan teorik fizikçi Peter Ware Higgs, Nobel Fizik ödüllü, Alman teorik fizikçi bilim insanı Albert Einstain, kuantum mekaniğinin kurucularından Paul Dirac’ın hayat hikayelerini, buluşlarını kendi ağzından dinleme olanağına sahip olunacağı gibi sanal gözlüklerle görüntüler eşliğinde hayatlarından görüntüler de izlenebilecek.

Sanal gerçeklik teknolojileriyle sergi ziyaretçileri, kendilerini tam hikayenin içinde hissedebilecek.

Kaynak: GELECEĞİN TEKNOLOJİSİ 86. İEF’DE