Saint Benoit Fransız Lisesi

Anasayfa  >  Blog
Saint Benoit Fransız Lisesi

Saint Benoit Fransız Lisesi

Saint Benoit Fransız Lisesi Dijital Bahar etkinliklerindeydik.

Saint Benoît Lisesi ve Dijital Araştırma ve Geliştirme Komitesi (DAGK) 22-23 Şubat 2019 tarihlerinde Fransa'nın Türkiye Büyükelçiliği, CNED (Ulusal Açık Öğretim Merkezi), CANOPE (Pedagojik Destek ve Araç Ağı), CLEMI (Medya ve Bilgi Eğitim Merkezi) ve Fransa Milli Eğitim Bakanlığı’nın iş birliğiyle, “Uluslararası Dijital Bahar’’ın (UDB) 5. buluşmasını gerçekleştirecek.

Birçok farklı ülkenin katılımıyla yine uluslararası bir boyutta gerçekleşecek olan etkinlikte, farklı üniversite, lise ve ilkokullardan gelecek katılımcılar 20’ye yakın iş ortağı, SB UDB için özel olarak geliştirilen uygulama ve dijital eğitim sektöründeki yeniliklerle buluşacak.

İki ana tema üzerine kurgulanan 5. Uluslararası Dijital Bahar’da ayrıca bu temalarla bağlantılı  çeşitli konular da ele alınacak: medya ve bilgi eğitimi, bilim ve eleştirel düşünce, kültürlerarasılık, kodlama, sanal ve arttırılmış gerçeklik, serious game (ciddi oyunlar), escape game (kaçış oyunları), bilimsel inovasyon, robotik ve dijital eğitim süreçleri.

 

Haber Kaynağı : https://www.sb.k12.tr/5-uluslararasi-dijital-bahar-udb/